Inspirace pro zimní polévkování

Polévky jsou výjimečnou položkou v každodenním menu. Dokáží zahřát, dodají tělu potřebné tekutiny i energii. Zde inspirace pro vaše chutnější a krásnější zimní polévkování.

Kokosové mléko

Do zeleninových polévek přidejte kokosové mléko. Polévka získá bílý až pastelový vzhled, záleží na výběru zeleniny. Navíc ji tím obohatíte o oblíbenou smetanovou chuť. Připravte dětem kokosové mléko do malého džbánečku, rády si ho do polévky nalejí samy. Vzniklé bílé útvary malé děti fascinují. V mém e-booku Meníčko na zimu, který si můžete zdarma stáhnout, najdete vynikající recept na vegetariánský boršč s kokosovým mlékem.

Kurkuma

Přidáním kurkumy zbarvíte polévky do svěží žluté barvy. Má neutrální chuť a tak ji můžete použít téměř všude. Zatočte s nudným vzhledem čočkové polévky a přidejte kurkumu. Překvapte rodinu a přidejte kurkumu do vývarové polévky.

Módní trendy polévek

Polévku přímo na talíři zkrášlete opraženými oříšky, naklíčenými semínky či bylinkami. Vzniklou brož“ ležérně zakápněte olivovým, sezamovým či dýňovým olejem. Tipy pro vás:

Na pánvi opražte na sucho pár dýňových nebo slunečnicových semínek. Výborná i krásná je naklíčená řeřicha či čočka. V zimě je na záhonu pro zdobení polévek dlouho k dispozici čerstvá petrželka. Kontrastní efekt ve světlé polévce zajistí semínka černého sezamu.

Nabourejte stereotyp

Stačí trocha inspirace a z nudného polévkového receptu vznikne zcela nový gurmánský zážitek! Do krémové dýňové polévky během vaření přidejte čerstvý strouhaný zázvor a kurkumu. Zkuste i v jiných krémových polévkách. Do polévek z krájené zeleniny ke konci vaření přidejte vločky Nori a kokosové mléko. Nebo zkuste v polévce rozpustit trochu miso pasty.

Závěrečný dotek

Na talíři dochuťte polévky umeoctem, jsou-li málo slané. Nebo použijte lahůdkové droždí, které zvýrazní chuť. V zimní sezóně můžete přímo do talíře přidat do polévky lžíci kysaného zelí.

Polévka hráškový krém

Odebírejte novinky tisíce chutí!

Přihlašte se k odběru novinek a nic Vám neunikne. Můžete teď hned:

Ze seznamu odběratelů se můžete kdykoliv odhlásit.

Přidejte svůj komentář