Namočené loupané mandle, dokonalá podzimní svačinka

Mandle večer zalijte horkou vodou a do rána nechte namočené. Ráno je propláchněte. Slupka vám půjde dobře oloupat a můžete se do nich hned pustit.

Jak je sbalit na svačinu

Vezměte je na svačinu neoloupané, tak to s dětmi dělám já. Je to příjemná sociální událost, když si někde v lese sedneme a společně je loupeme. Do krabičky na delší výlet je dávám s trochou vody, aby neoschly a šly dobře loupat.

Nebo je do krabičky dejte oloupané. Nijak je nesušte, ať zůstanou vlhké. Čím dříve je sníte, tím lépe. Když je necháte na vzduchu déle, trošku seschnou a už to není ono. Když je v krabičce zapomenete do druhého dne, mohou zplesnivět.

Uskladnění namočených mandlí

Když namočené mandle nestačíte sníst, což bych se nedivila, jsou velmi syté, nezapomínejte jim měnit vodu a skladujte nejlépe v ledničce. Stále ponořené ve vodě. Tak vám vydrží i další den, dva.

Proč mandle namáčet

Protože jsou vynikající, mají nasládlou krémovitou chuť a v puse krásně křupou.

Dálším důvodem jsou procesy, které se namáčením v mandli započnou. Když se jakékoliv semínko potká s vodou, začne se připravovat na růst. A tak v sobě aktivuje vzácné živiny, které jsou v suchém stavu latentní.

Co říkají odborníci

Ti namáčení mandlí velmi doporučují. Následují výčty pozitivních vlivů a je na vás, co si vyberete. Na internetu jsem našla hned několi důvodů, proč mandle namáčet.

Namočené mandle jsou prý stravitelnější, do těla se dostane mnohem více živin. Dodávají energii, zrychlují metabolismus. Zlepšují činnost srdce a napomáhají správné funkci mozku.

Snižují hladinu cholesterolu, podporují růst kostí, posilují kosti a zuby, zabraňují onemocněním, jako je osteoporóza. Napomáhají regulovat krevní tlak.

No, nejezte to, když je to dle internetu v podstatě živá voda!
Mně ale stejně stačí, že mi nadpozemsky chutnají!

Stáhněte si E-booky zdarma plné inspirace a receptů!

Odebírejte novinky tisíce chutí!

Přihlašte se k odběru novinek a nic Vám neunikne. Můžete teď hned:

Ze seznamu odběratelů se můžete kdykoliv odhlásit.

Přidejte svůj komentář